دیدنی ها
آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها
کد خبر : 20348 تاریخ انتشار : ۱ شهریور ۱۳۹۹

پايگاه خبري تحليلي نقد غذا: مصرف ناکافی این اسید‌های چرب با بروز افسردگی، رفتار پرخاشگرانه، سستی و کاهش انگیزه در کودکان و بزرگسالان رابطه مستقیم دارد.

به گزارش سرویس بین الملل نتایج یک مطالعه جدید که توسط  محققان دانشگاه داربی و دانشگاه ناتینگهام ترنت بریتانیا انجام شده، نشان داده که برخی اسید‌های چرب امگا ۳ که در رژیم‌های غذایی به وفور یافت می‌شوند، برای کنترل رفتار‌های پرخاشگرانه بسیار مفیدند.

به گزارش مدیکال اکسپرس،  امگا ۳ برای عملکرد سالم مغز و بدن مهم است و در برخی غذا‌ها مانند ماهی‌های چرب، روغن کلزا، دانه‌های کتان، گردو، سویا، تخم‌مرغ‌های غنی شده با امگا ۳، برخی سبزی‌ها از جمله آووکادو، اسفناج و کاهو به وفور یافت می‌شود. مصرف ناکافی این اسید‌های چرب با بروز افسردگی، رفتار پرخاشگرانه، سستی و کاهش انگیزه در کودکان و بزرگسالان رابطه مستقیم دارد.
از طرف دیگر، از مکمل‌های غذایی حاوی امگا ۳ برای درمان انواع مشکلات روانی استفاده شده است، به عنوان مثال اختلال بیش فعالی، افسردگی و اختلال دوقطبی.
در مطالعه اخیر، به بررسی نقش برخی اسید‌های چرب امگا ۳ به ویژه Eicosapentaenoic) EPA) در رابطه با نحوه واکنش افراد در پاسخ به یک تهدید پرداخته شد. نتایج تحقیقات نشان داد افرادی که بیشترین میزان مصرف امگا ۳ را دارند، بهتر قادر به کنترل خشم خود در وضعیت‌های تهدیدآمیز هستند.
این یافته‌ها نشان می‌دهد مصرف امگا ۳ نقش مهمی در تنظیم احساسات دارد و به گفته محققان این امکان وجود دارد که مکمل‌های غذایی حاوی اسید‌های چرب EPA برای انواع خاصی از اختلالات شخصیت ضد‌اجتماعی مؤثر باشد.

 

Twitter Google+ Facebook
37 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :