دیدنی ها
آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها
کد خبر : 20257 تاریخ انتشار : ۲۹ مرداد ۱۳۹۹

پايگاه خبري تحليلي نقد غذا: در شرایطی که هوا گرم است و کرونا هم باعث شده در این گرما از ماسک و دستکش استفاده کنیم تمایل به مصرف نوشیدنی‌های خنک و شیرین هم بیشتر شده است

نتایج نظرسنجی سال ۹۸ و ۹۹ نشان می‌دهد، میزان مصرف نوشابه خانوار‌های ایرانی طی یک سال گذشته افزایش یافته است. نتایج یافته‌ها نشان می‌دهد ۴.۵ درصد خانوار‌ها در سال گذشته هر روز نوشابه مصرف کرده‌اند. ۱۹.۲ درصد «چند روز در هفته»، ۳۵ درصد «چند روز در ماه» و ۱۹.۹ درصد خانوار‌ها «چند روز در سال» گذشته نوشابه مصرف کرده‌اند. ۲۱.۱ درصد خانوار‌ها هم اصلاً نوشابه مصرف نمی‌کنند. در شرایطی که هوا گرم است و کرونا هم باعث شده در این گرما از ماسک و دستکش استفاده کنیم تمایل به مصرف نوشیدنی‌های خنک و شیرین هم بیشتر شده است.

در این مطلب برای این که بتوانیم عطش مصرف نوشابه‌های گازدار را به حداقل برسانیم چند راهکار ارائه داده ایم:

۱- اگر چه بهتر است که بگوییم مصرف نوشابه را ترک کنید، اما برای بعضی از ما این کار سخت است، بنابراین بهتر است بگوییم مصرف آن را به حداقل برسانید و به جای نوشابه خانواده، بطری نوشابه با حجم کم خریداری کنید.

۲- از آب طعم‌دار خنک قبل از نوشیدن نوشابه گازدار استفاده کنید تا نوشابه کمتری بنوشید.

۳- به محض احساس تشنگی آب خنک و گوارا بنوشید.

۴- هرچه مصرف فست فود‌ها را کاهش دهید، مصرف نوشابه هم کمتر خواهد شد.

۵- مشکلاتی که مصرف نوشابه‌های گازدار برای شما ایجاد می‌کند به دلیل قند زیاد آن است. نوشیدن نوشابه خنک همراه غذا اگر چه لذت بخش است، اما هضم و جذب غذا را با مشکل روبه‌رو می‌کند، بنابراین تا حد امکان از قند طبیعی برای ثابت نگه داشتن قند خون تان کمک بگیرید و از خوردن غذا‌های شور و تند بپرهیزید.

۶- اما نکته‌ای هم برای مغازه داران محترم که انواع نوشابه‌های گازدار را در ویترین یخچال و جلوی چشم خریداران قرار می‌دهند، طوری که در این روز‌های گرم همه را برای خرید وسوسه می‌کند، در حالی که اگر همین قوطی نوشابه بیرون از یخچال و گرم باشد چندان جذابیتی ندارد و به راحتی می‌توان با چیدن نوشیدنی‌های سالم‌تر، به فرهنگ کاهش مصرف نوشابه‌های گازدار؛ البته با کمی چشم پوشی از سود شخصی، کمک کرد.خراسان

 

Twitter Google+ Facebook
35 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :