دیدنی ها
آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها
کد خبر : 20304 تاریخ انتشار : ۱ شهریور ۱۳۹۹

پايگاه خبري تحليلي نقد غذا: یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی درباره الگوی کاهش وزن خطی به منظور چربی سوزی صحیح توضیحاتی داد.

نرگس جوزدانی متخصص تغذیه و رژیم درمانی، درباره الگوی کاهش وزن اظهار کرد: خیلی از افراد فکر می‌کنند که الگوی کاهش وزن به صورت خطی است، یعنی به این صورت که باید هر هفته یک کیلو از وزن خود را کم کرده و همین روند را تا انتها ادامه دهند؛ برای مثال افراد تصور می‌کنند اگر هر هفته یک کیلو از وزنشان کم شود، در نهایت پس از گذشت ۳ ماه به کاهش وزن ۱۲ کیلویی خواهند رسید، اما این اتفاق به هیچ عنوان نخواهد افتاد و آن‌ها نباید انتظار کاهش وزن به این میزان را داشته باشند.

جوزدانی در ادامه به دلایل اینکه چرا کاهش وزن خطی در طول سه ماه اتفاق نخواهد افتاد، اشاره کرد؛

۱_ کاهش وزن افراد وابسته به کالری‌ها نبوده بلکه وابسته به نوع مواد غذایی است که دریافت می‌کنیم؛ بنابراین اگر فردی هستید که از روش‌های کالری شماری استفاده می‌کنید، باید بدانید که با استفاده از این روش‌ها متابولیسم بدن خود را بهم می‌ریزید و همین عامل باعث می‌شود تا کاهش وزن خوبی نداشته باشید.

۲_ کم خوری‌های بیش از اندازه دومین عامل کاهش وزن اشتباه است، معمولا افرادی که خودشان رژیم می‌گیرند میزان دریافت انرژی‌شان را به شدت کاهش می‌دهند و همین عامل باعث می‌شود تا بدن‌شان با میزان کمی از دریافت مواد غذایی مطابقت پیدا کند که در  این‌صورت حداقل متابولیسم پایه بدن‌شان برای چربی سوزی جواب نخواهد داد و در نتیجه پس  از مدتی کاهش وزن، به هیچ عنوان اتفاق نمی‌افتد و لازم است تا روش‌ها و تدابیر دیگری برای این هدف اندیشیده شود.

۳_ ایجاد سلولیت در بدن سومین عامل الگوبرداری از کاهش وزن نادرست است، در واقع سلولیت‌ها یکی از عواملی هستند که مانع از روند کاهش وزن خطی خواهند شد.

نادرست بودن الگوبرداری از روش کاهش وزن خطی

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی اظهار کرد: روند کاهش وزن افراد به صورت خطی نبوده بلکه به صورت زیگزاکی است که گاهی اوقات با کاهش وزن سریع و گاهی هم کند‌ همراه خواهد بود.

جوزدانی با اشاره به مصرف میوه و سبزی در طول رژیم غذایی بیان کرد: مصرف میوه و سبزی تازه یک منبع غذایی اصلی است که توصیه می‌شود افراد میوه‌ها را با پوست به میزان حداقل ۲ الی ۳ واحد در طول روز استفاده کنند.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی در پایان یادآوری کرد: بهتر است در ایام کرونا از سبزی به صورت پخته استفاده شود و از آنجایی که تنوع سبزی‌ها بسیار زیاد است؛ بنابراین مصرف آن‌ها تاثیر بسیار زیادی بر سیستم ایمنی بدن خواهد داشت.

 

Twitter Google+ Facebook
175 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :