دیدنی ها
آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها
کد خبر : 19639 تاریخ انتشار : ۲۹ تیر ۱۳۹۹

پايگاه خبري تحليلي نقد غذا: پپسی در نظر دارد با استفاده از تجربیات دوران کرونا نظیر تغییرات در رفتار مشتریان و بازگرداندن عادات فراموش شده، بار دیگر به روزهای طلایی خود بازگردد.

شرکت پپسی اعلام کرد درآمد فصلی‌اش با کاهش مواجه شده است چرا که مشتریان کمتری در رستوران‌ها و فروشگاه‌های خواربار به دلیل شیوع ویروس کرونا از نوشیدنی‌های این برند استفاده می‌کنند. با این حال، کسب و کار مواد خوراکی این شرکت نظیر غلات صبحانه آن فروش بهتری را نسبت به نوشیدنی‌های پپسی در این دوره تجربه کرده است.
رامون لاگورتا مدیرعامل پپسی، می‌گوید این شرکت در نظر دارد با استفاده از تجربیات دوران کرونا نظیر تغییرات در رفتار مشتریان و بازگرداندن عادات فراموش شده، بار دیگر این کسب و کار را به روزهای طلایی خود بازگرداند. لاگورتا گفت: «سهم دائمی و بلندمدت پپسی از بازار در سراسر بخش‌های زنجیره غذایی قرار است ما را در مسیر آتی خود قوی‌تر از گذشته کند.»

پس از این سخنان امیدوارکننده لاگورتا و در نخستین روز معاملاتی بعد، ارزش سهام این شرکت نیز با رشد یک‌درصدی مواجه شد. پپسی اعلام کرد در این نقطه چشم‌اندازی را برای سال مالی ۲۰۲۰ ارائه نمی‌کند؛ چراکه به دلیل تداوم شیوع ویروس کرونا در جهان، آسیب‌پذیری و فضای عدم اطمینان همچنان در حوزه تجارت وجود دارند. در فصل دوم سال مالی کنونی این شرکت منتهی به ۱۳ ژوئن، پپسی درآمد خالص خود را ۶۵/ ۱ میلیارد دلار یا ۱۸/ ۱ دلار به ازای هر سهم اعلام کرد.

این در حالی است که مبلغ اعلام شده نسبت به یک سال پیش که به ۰۴/ ۲ میلیارد دلار رسیده بود با کاهش مواجه شد. لاگورتا یادآور شد این شرکت نزدیک به ۴۰۰ میلیون دلار را برای هزینه‌های ناشی از کرونا صرف کرده که شامل مواردی نظیر تهیه البسه محافظتی برای کارکنان این شرکت بوده است. با در نظر نگرفتن این ۴۰۰ میلیون دلار، پپسی توانست در این مدت به ازای هر سهم ارزش ۳۲/ ۱ دلاری را ایجاد کند که این میزان بیشتر از پیش‌بینی تحلیلگران مبنی بر ۲۵/ ۱ دلار برای هر سهم بوده است. فروش خالص این برند نیز با کاهش ۱/ ۳ درصدی به ۹۵/ ۱۵ میلیارد دلار رسید و با این حال از پیش‌بینی‌ها مبنی بر فروش ۳۸/ ۱۵ میلیارد دلار سبقت گرفت.

به گفته مقامات پپسی، تعطیلی رستوران‌ها، فست‌فودها و قرنطینه‌های خانگی شهروندان در سراسر جهان به دلیل شیوع کرونا، فشار زیادی را بر این کسب‌و‌کار اعمال کرد. با این حال همه انواع نوشیدنی‌های پپسی با کاهش تقاضا مواجه نشدند. برخی از محصولات این برند نظیر پپسی زیرو بدون شکر با رشد فروش دورقمی در این دوره نسبت به همین زمان در سال گذشته مواجه شد.

 

منبع: دنیای اقتصاد

 

Twitter Google+ Facebook
0 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :