دیدنی ها
آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها
کد خبر : 18965 تاریخ انتشار : ۲ تیر ۱۳۹۹

پايگاه خبري تحليلي نقد غذا: از هر چهار بزرگسال در انگلستان یک نفر نا‌امنی‌های غذایی را در دوران کرونا تجربه می کند که احتمالاً آنها را در معرض گرسنگی و سوء تغذیه احتمالی قرار داده است.

بررسی ها نشان می دهد که ۲۵درصد از بزرگسالان انگلیس طی همه‌گیری برای دستیابی به مواد غذایی تلاش کرده اند و به احتمال زیاد در معرض گرسنگی و سوء تغذیه بالقوه هستند. در همین حال، تقریباً از هر چهار بزرگسال که دارای فرزند هستند یک نفر کمتر غذا خورده تا بتواند فرزندان خانواده خود را تغذیه کند.

این یافته نتایج اصلی یک نظرسنجی است که امروز توسط آزمایشگاه زندگی سالم Feeding انگلیس و دانشگاه Northumbria منتشر شده است.

نیمی از بزرگسالان در طول همه گیری سعی کرده اند مواد غذایی کم هزینه تر بخرند. این رقم در میان بزرگسالانی که در خانواده هایی زندگی می کنند که کمترین ماده غذایی و مستعد گرسنگی و سوء تغذیه بالقوه هستند، به تعداد ۹ از ۱۰ نفر می‌رسد. بزرگسالان در این گروه همچنین به احتمال زیاد از راهکارهای مقابله ای استفاده می کنند که شامل هدر رفتن کمتر مواد غذایی و برنامه‌ریزی دقیق تر وعده های غذایی کمتر است.

حتی استفاده زیاد از راهکارهای مقابله ای مختلف مانند خریدن مواد غذایی ارزان تر، وام گرفتن برای غذا، استفاده از بانک های مواد غذایی و محدود کردن غذاها با سرعت نسبتاً بالایی، باعث شده بزرگسالان نتوانند از امنیت غذایی و زندگی برخوردار شوند.

بزرگسالانی که کمترین غذایی را ندارند و مستعد ابتلا به گرسنگی و سوء تغذیه بالقوه هستند نیز به احتمال زیاد به دنبال استفاده از روش های مقابله با کمبود غذا هستند.

تقریباً یک یا سه بزرگسال در این گروه و آن هایی که فرزند دارند به خوردن غذای کمتر متوسل شده اند تا فرزندانشان بتوانند غذا بخورند. از هر ۱۶ بزرگسال که دارای فرزند هستند یکی از آن ها اعلام کرد که در دسترسی به مواد غذایی مشکل کمی دارد.

اندرو فورسی مدیر تغذیه انگلیس اظهار کرد: این نظرسنجی زمان‌هایی را نشان می دهد که میلیون‌ها انسان در کشور ما قصد دارند خود و خانواده هایشان را در طول همه گیری تغذیه کنند؛ این ها نشان دهنده مبارزاتی است که افراد برای برای حفظ عزت، استقلال و خودکفایی با آن رو‌به رو شده‌اند.

وی افزود تا پایان ماه ژوئن یک میلیون وعده غذایی توزیع خواهند کرد این بررسی نشان داد که متأسفانه بسیاری از افراد با ترکیبی از درآمد کم و انزوا در معرض گرسنگی و سوء تغذیه احتمالی قرار گرفته اند.

انگلیس پیشنهاد ایجاد برنامه شغلی برای جلوگیری از بیکاری طولانی مدت، بررسی کسر اعتبارات جهانی و تعلیق حد دو فرزندی و برنامه وعده غذایی در مدرسه را توصیه می کند. صبحانه و ناهار برای کودکان، ثبت نام خودکار و ضد تورم برای کوپن‌های شروع سالم، بودجه نوآوری برای برنامه‌های غذایی جامعه و محافظت از اشتغال برای افراد کم درآمد از دیگر این موارد است.

 

Twitter Google+ Facebook
2 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :