دیدنی ها
آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها
کد خبر : 16295 تاریخ انتشار : ۱۱ اسفند ۱۳۹۸

پايگاه خبري تحليلي نقد غذا: رییس گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: رژیم‌های سخت کاهش وزن امکان ابتلا به ویروس کرونا و سایر ویروس‌های عفونی را افزایش می‌دهد.

آرزو کاوه ئی بیان کرد: در شرایط سخت بحرانی نظیر وضعیت کنونی که احتمال شیوع کرونا زیاد است باید از گرفتن رژیم های سخت و خودسرانه برای کاهش وزن پرهیز کرد.
وی اضافه کرد: هر چند توصیه معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان به افراد دچار چاقی و اضافه وزن تلاش برای رسیدن به وزن مطلوب است اما وضعیت کنونی شرایط مناسبی برای تداوم غذایی نیست.
رییس گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: اگر افراد از رژیم غذایی خاصی با هدف پیشگیری از ابتلا به یک بیماری یا تخفیف عوارض آن نظیر دیابت تبعیت می کنند  باید این رژیم غذایی را ادامه دهند.
کاوه ئی اضافه کرد: اما کسانی که برای کاهش وزن اقدام به گرفتن رژیم کرده یا از روش ها و رژیم غذایی غیر اصولی برای لاغری پیروی می کنند قدرت بدنی تحلیل رفته و دچار ضعف و بی حالی می شوند.
وی بیان کرد: افراد دارای توان بالا هنگام گرفتن رژیم غذایی انرژی بدن ها کمتر تحلیل می رود اما پیروی از رژیم غذایی غیر اصولی برای لاغری میزان مصرف انرژی را افزایش داده و سیستم ایمنی بدن در برابر بیماری و ویروس آسیب پذیر می شود.
رییس گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان تاکید کرد: بسیاری از رژیم های غذایی دشوار بوده و دارای محدودیت های بالایی برای دریافت مواد غذایی مورد نیاز بدن است حتی بسیاری از آنها نظیر یک یا دو ماده غذایی همچون رژیم پرتقال و شیر ، تخم مرغ و آناناس به مدت یک هفته، جنبه علمی هم ندارد.
کاوه ئی گفت: این قبیل رژیم های غذایی غیر اصولی به علت کاهش شدید انرژی، سیستم ایمنی فرد را ضعیف کرده و این وضعیت موجب می شود انسان زودتر به بیماری مبتلا شود همچنین علائم بیماری در کسانی که سیستم بدنی ضعیفی دارند شدید و دیگر افراد خفیف تر بروز و ظهور می کند.
وی با بیان اینکه اضافه وزن و چاقی چنانچه ناشی از اضافه دریافت چربی ها باشد سیستم بدن را تضعیف می کند افزود: به طور حتم پس از بازگشت به حالت عادی و شکست ویروس کرونا، افراد دارای اضافه وزن باید با شروع فعالیت بدنی و رژیم غذایی و تغذیه مناسب بدن را به وزن مطلوب برسانند.
کاوه ئی اظهار داشت: گروه میانسالان که بیشتر افراد در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا هستند بیشترین درصد اضافه وزن و چاقی را دارند و سهم بانوان در اضافه وزن بیش از آقایان است.
بر اساس آخرین آمارهای رسمی منتشر شده توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شمار قربانیان ویروس کرونا در کشورمان به عدد ۴۳ رسیده و همدان نیز یک قربانی داشته است.

 

 

Twitter Google+ Facebook
2 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :