دیدنی ها
آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها
کد خبر : 16015 تاریخ انتشار : ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

پايگاه خبري تحليلي نقد غذا: سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) با همکاریِ مرکز آشپزی باسک دومین رقابت جهانی برای استارت‌آپ‌های گردشگری غذا را کلید می‌زند.

گردشگری محرکی برای رشد اقتصادیِ‌جامع و پایدار است و اثر چشمگیری بر روی ارتقای رفاه اجتماعی دارد. با رشد پیوسته گردشگری در یک دهه اخیر، سهم گردشگری از ایجاد شغل یک دهمِ تمامی مشاغل بوده است (از هر ۱۰ شغل یک مورد مربوط به گردشگری) و توانسته ۱۰٫۲% از تولید ناخالص گردشگری جهانی را از آنِ خود کند. در نقطه تلاقی گردشگری و بخش خوراک، گردشگری غذا یا گردشگری خوراک می‌تواند نمایانگر فرهنگ، تاریخ و سنت‌های محلی، منطقه‌ای و ملی هر کشوری باشد.

گردشگری غذا می‌تواند محرکی برای خلاقیت، نوآوری و رشد پایدار باشد که در آن استارت‌آپ‌هایی با چشم‌انداز‌های آزاد و باز می‌توانند سناریو‌های جدید و تازه‌ای را پیشنهاد بدهند که اثری مثبت و همه‌گیر بر روی بخش‌های مختلف داشته باشد و به رشد گردشگری و توسعه پایدار هر کشوری کمک کند. به این منظور، ﺩﻭﻣﯿﻦ ﺩﻭﺭﻩ ﺭﻗﺎﺑﺖ ﺍﺳﺘﺎﺭﺗﺎﭘﯽ ﮔﺮﺩﺷﮕﺮﯼ ﻏﺬﺍ ﺗﻮﺳﻂ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﺟﻬﺎﻧﯽ ﮔﺮﺩﺷﮕﺮﯼ ﻭ ﻣﺮﮐز آﺷﭙﺰﯼ ﺑﺎﺳﮏ (ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺍﻋﻀﺎﯼ ﻭﺍﺑﺴﺘﻪ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﻣﺬﮐﻮﺭ) ﺑﺎ ﻫﺪﻑ ﺣﻤﺎﯾﺖ ﺍﺯ این ﺍﺳﺘﺎﺭﺗ‌آﭖ‌ها کلید می‌خورد.

این رقابت‌ها در دو دسته «استارت‌آپ‌ها» و «نوآوری اجتماعی» برگزار می‌شود. در دسته استارت‌آپ‌ها، ۵ مورد از از ۲۰ استارت‌آپِ برگزیده از سوی هیئتی از متخصصان بین‌المللی و سهامدارانِ بخش گردشگری غذا انتخاب می‌شوند.

سپس این ۵ فینالیست از اول تا سوم ژوئن سال ۲۰۲۰ سفری به فلندرزِ بلژیک خواهند داشت تا ایده خود را به متخصصان، دولت‌ها، رهبران صنعتی و سرمایه‌گذاران بین‌المللی در ششمین فروم جهانیِ گردشگری غذا ارائه بدهند. استارت‌آپِ برنده این فرصت را خواهد داشت که کار خودش را در سطح جهانی عرضه کند و با کمک متخصصان سازمان گردشگری غذا و مرکز آشپزی باسک، اثرگذاری آن را دوچندان کند. هزینه‌های این سفر و کمک‌های سازمان جهانی گردشگری تا سقف ۳هزار یورو از طرف این سازمان حمایت خواهد شد. در انتها، شرکت برنده این فرصت را خواهد داشت که یک پروژه آزمایشی را با همکاری مرکز آشپزی باسک طراحی کرده و آن را با کمک شبکه بزرگِ این مرکز پیاده سازی کند.

در بخش «نوآوری اجتماعی»، بعد از ارسال پیشنهادها و تایید اثرگذاری آنها از سوی متخصصان مرکز آشپزی باسک و سازمان جهانی گردشگری، آنها در ششمین فروم جهانی گردشگری غذا که از اول تا سوم ژوئن ۲۰۲۰ در فلاندرزِ بلژیک ارائه خواهند شد. یک برنامه کاری برای طراحی یا پیاده‌سازیِ یک پروژه آزمایشی با کمک متخصصان حوزه‌های خاصِ باسک تدوین می‌شود. در انتها پروژه در شبکه مخاطبین باسک و با کمک ابزارهای دیجیتالیِ موجود به عرضه عموم خواهد رسید.

رقابت‌ها در هر دو بخش از ۲۸ ژانویه ۲۰۲۰ شروع خواهد شد و متقاضیان تا ششم آپریل ۲۰۲۰ فرصت دارند طرح‌های خود را ارسال کنند. چهارم ماه می ۲۰۲۰ برگزیده‌های بخش نوآوری‌های اجتماعی اعلام می‌شوند اما در بخش استارت‌آپ‌ها ۵ فینالیست در چهارم می اعلام می‌شوند و اسامی برنده نهایی در خلال ششمین فروم جهانی گردشگری غذا (اول تا سوم ژوئن ۲۰۲۰) اعلام خواهند شد.

 

 

Twitter Google+ Facebook
1 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :