دیدنی ها
آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها
کد خبر : 15401 تاریخ انتشار : ۱۳ بهمن ۱۳۹۸

پايگاه خبري تحليلي نقد غذا: بر اساس گزارش فاینانشال تریبیون ارزش بازار جهانی تولید و فروش بطری های آب مصرفی در سال ۲۰۱۵ رقمی در حدود ۱۷۰ میلیارد دلار در سطح جهان بوده که این رقم با رشد سالیانه ۹٫۵ درصدی به ۳۱۹ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ میلادی بالغ خواهد گردید .

در این میان بیشتر ساکنان شیخ نشین های حاشیه جنوبی خلیج فارس علی رغم وجود شبکه‌های آبرسانی دولتی از بطریهای آب معدنی استفاده می‌کنند که بازار قابل توجهی برای صادرکنندگان این بخش محسوب می گردند .
در سمپوزیوم منعقده اخیر در کویت توسط مرکز مطالعات آب عنوان شد که شیخ نشین‌های حاشیه جنوبی خلیج فارس در صدر کشورهای استفاده کننده از اب معدنی قرار دارند . بیشتر ساکنان این شیخ نشین‌ها علی رغم وجود شبکه‌های آبرسانی دولتی از بطری‌های آب معدنی برای مصرف آب شرب استفاده می‌کنند. در این سمپوزیوم میزان مصرف آب بطری، انواع آن، منابع، بازار و صنعت تولید آب های بطری ، دلایل و انگیزه‌های استفاده از آن، روش های دفع فاضلاب و بازیافت بطری‌های پلاستیکی و ارگانهای مسول تضمین کیفیت آن در کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.. گفته می‌شود سرانه سالیانه مصرف آب بطری یا Bottled Drinking Water موسوم به BDW در این شیخ نشین‌ها رقمی‌بیش از ۱۰۰ لیتر می‌باشد که بازار بزرگی برای صادرکنندگان خارجی قلمداد می‌گردد . این در حالی است که این شیخ نشین‌ها در جهت تامین آب آشامیدنی در میان خود قصد دارند در سال جاری ( ۲۰۲۰ میلادی ) ظرفیت شیرین سازی آب دریا را به میزان ۴۰% افزایش دهند .
منبع: اقتصاد بازا

 

Twitter Google+ Facebook
0 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :