پايگاه خبري تحليلي نقد غذا: مک اند چیز با سس گوشت یک غذای خوشمزه و پرکالری ایتالیایی است. این غذا به صورت کلی ترکیبی از پاستا و پنیر و کره آب شده است. اما دستور پخت ایرانی آن گوشت دارد و یک وعده غذایی کامل و سنگین است. مک اند چیز را باید با نوعی پاستای تیوپی کوتاه و خمیده تهیه کنید. این مدل پاستا به زودپر بودن شهره است.
ماکارونی مک اند چیز را باید در آبجوش همراه با مقدار کمی روغن و نمک بپزید. اگر نمی دانید چه وقت پاستا را در بیاورید یک دانه آن را با دست امتحان کنید. پاستایی خوب پخته شده که اطراف آن نرم و مرکزش هنوز سفت باشد. دلیل این کار این است که چون ماکارونی یک بار دیگر در فر پخته می شود، اگر در حین پختن در آبجوش زیادی حرارت دیده باشد ممکن است له و خمیری شکل شود.
حواستان باشد که فاصله زمانی بین آبکش کردن پاستا و پختن مک اند چیز درون فر نباید زیاد باشد. بهتر است سس گوشت را همزمان با پاستا آماده کنید. اگر از پس این کار برنمی آیید حتما سس گوشت را پیش از پخت پاستا آماده کنید.
برای تهیه این غذا به جای گوشت چرخ کرده می توانید از مرغ نیز استفاده کنید. دستور پخت این غذا را می توانید به هر شکلی که دوست داشتید تغییر دهید. پیشنهاد ما اضافه کردن سبزیجاتی همچون جعفری، هویج و قارچ به مواد اولیه است.
برای خوش طعم تر کردن سس گوشت حتما از ادویه های مختلف به قدر کافی استفاده کنید. همراه این غذا می توانید سالاد فتوش یا سالاد یونانی نیز سرو کنید. این غذا بسیار سنگین است بنابراین خوردن آن به عنوان شام چندان توصیه نمی شود. بهتر است در وعده ناهار آن را نوش جان کرده و سپس فعالیت کافی داشته باشید. مک اند چیز با سس گوشت یک غذای جذاب برای بچه ها است که انرژی مورد نیاز آن ها را در طول روز فراهم می کند.

از انواع دیگر پاستا می توان به : گریل چیکن پنه ، گراتن پاستا ، لازانیا زیتی و اسپاگتی سوسیس اشاره کرد.