دیدنی ها
آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها
کد خبر : 11826 تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۸

پايگاه خبري تحليلي نقد غذا: نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس گفت: با توجه به کسری بودجه دولت در سال جاری و مشکلات بیمه‌ها و بهداشت دولت نمی‌تواند توزیع سراسری شیر در مدارس را اجرا کند.

سیدجواد ابطحی اظهار کرد: مقرر شد امسال شیر رایگان حداقل در استان‌های کمتر برخوردار توزیع شود، با توجه به کسری بودجه دولت در سال جاری و مشکلات بیمه‌ها و بهداشت دولت نمی‌تواند توزیع سراسری شیر در مدارس را اجرا کند.

نماینده خمینی‌شهر در مجلس ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش نیز بودجه‌ای برای شیر مدارس ندارد و در چنین شرایطی تنها می‌توان به توزیع شیر در استان‌های کمتر برخوردار امیدوار بود. وی با تأکید بر این که توزیع شیر در سراسر کشور عملی نیست، خاطرنشان کرد: در استان تهران نیز مناطقی هست که واقعاً از فقر غذایی رنج می‌برند اما باید منتظر بود تا ببینیم در بودجه ۹۹ چه تدبیری در این رابطه اندیشیده می‌شود.

ابطحی در پاسخ به این نکته که در بودجه سال ۹۸ نیز به توزیع شیر در مدارس ردیف بودجه اختصاص داده شده بود، تصریح کرد: داد نمایندگان از کسری بودجه دولت بلند است، بودجه برای توزیع شیر در مدارس در نظر گرفته شده بود اما خزانه امکان پرداخت آن را ندارد.

نماینده خمینی‌شهر در مجلس اضافه کرد: سلامتی یکی از وظایف و نگرانی‌های حکومت است، زمانی که طرح تحول سلامت مطرح بود، پیشنهاد شد هزار میلیارد تومان یارانه برای پرداخت به دامداران در نظر گرفته شود تا دامداران شیر را ارزان و رایگان توزیع کنند.

 

Twitter Google+ Facebook
2 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :