دیدنی ها
آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها
کد خبر : 11567 تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۱۳۹۸

پايگاه خبري تحليلي نقد غذا: نتایج تحقیقات جدید نشان می‌دهد رعایت رژیم غذایی سالم می‌تواند افسردگی را درمان کند.

به گزارش ساینس فوکس، رژیم غذایی شامل میوه‌، سبزیجات و ماهی بیشتر می‌تواند افسردگی افراد را درمان کند. مطالعات دانشمندان دانشگاه سیدنی حاکی از آن است که تنها سه هفته پس از رعایت رژیم غذایی سالم، نشانه‌های افسردگی شروع به کاهش می‌کنند.

به گفته گروه تحقیقاتی، افراد بالغی که از افسردگی رنج می‌برند و رژیم غذایی آنها شامل غذاهای فرآوری‌شده، شکر و چربی می‌شود، می‌توانند تنها با تغییر رژیم غذایی افسردگی خود را درمان کنند. تحقیقات نشان می‌دهد بعد از ۲۱ روز رعایت رژیم غذایی سالم شامل ماهی، میوه، سبزیجات و گوشت کم‌چرب نشانه‌های افسردگی در فرد تا میزان زیادی کاهش می‌یابد.

دانشمندان دانشگاه سیدنی ۷۶ دانشجو ۱۷ تا ۳۵ سال با رژیم غذایی ناسالم را که علائم افسردگی متوسط تا بالایی داشتند مورد بررسی قرار دادند. این افراد به صورت تصادفی به دو گروه تقسیم شدند؛ گروه اول رژیم غذایی ناسالم خود را ادامه دادند اما گروه دوم برنامه غذایی سالمی دریافت کردند.

گروه تحقیقاتی افسردگی، اضطراب و حالت روحی این دانشجویان را قبل و بعد از شروع آزمایش ارزیابی کردند. براساس یافته‌های جدید، افرادی که رژیم غذایی سالمی را رعایت کردند، در ارزیابی بعد از آزمایش حالت‌های روحی بهتری داشتند و علائم افسردگی در آنها تا میزان قابل‌توجهی کاهش یافته بود.

 

Twitter Google+ Facebook
6 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :